Dnia 2024-03-30 11:40 odbył się mecz Resovia Rzeszów kontra Górnik Łęczna zakończony wynikiem 2-3

W emocjonującym starciu drużyn Resovia Rzeszów i Górnik Łęczna, które odbyło się 30 marca 2024 roku na Stadionie Stal, to Górnik wyszedł zwycięsko, pokonując rywali 3-2. Mimo zdecydowanej przewagi 3-0 na przerwie, Resovia próbowała odrabiać straty, jednak ostatecznie to Górnik sięgnął po cenne trzy punkty w 25. kolejce I ligi.

Profesjonalna relacja z przebiegu meczu piłki nożnej między Resovią Rzeszów a Górnikiem Łęczna

W środowe przedpołudnie na Stadionie Stal odbył się zacięty pojedynek między drużynami Resovii Rzeszów a Górnika Łęczna, które rywalizowały w ramach 25. kolejki I ligi. Spotkanie obfitowało w emocje i zwroty akcji, które z pewnością nie pozostawiły kibiców obojga zespołów obojętnymi.

Od pierwszych minut goście z Łęcznej narzucili swój styl gry, co zaowocowało już w 1. minucie bramką zdobytą przez M. Roginića, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Resovia próbowała odpowiedzieć, ale to Górnik podwyższył prowadzenie w 11. minucie za sprawą J. Tomala, który pewnie wykończył akcję drużyny z Łęcznej.

Gospodarze mieli trudności z odnalezieniem się na boisku, co wykorzystali goście. K. Łukasiak w 43. minucie skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Resovii, ustalając wynik do przerwy na korzyść Górnika 0-3.

Po przerwie Resovia Rzeszów weszła na boisko z zaciętością w oczach. Drużyna zdołała zmobilizować się i w 67. minucie A. Łyszczarz skrócił dystans strzelając pierwszą bramkę dla gospodarzy. Kibice na stadionie zaczęli wierzyć w niesamowitą szansę na odwrócenie losów meczu.

Radość kibiców Resovii wzrosła jeszcze bardziej, gdy w 72. minucie R. Kanach skutecznie wykorzystał podanie od kolegi i umieścił piłkę w siatce, zmniejszając stratę do jednego gola. Górnik Łęczna bronił się zaciekle, ale nie udało im się strzelić więcej bramek.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-3 na korzyść Górnika Łęczna, któremu udało się utrzymać prowadzenie zdobyte już w pierwszej połowie. Emocje sięgały zenitu, a kibice byli świadkami zaciętej walki obu drużyn do ostatniego gwizdka sędziego.

Kibice mieli okazję zobaczyć kilka kartek w tym meczu - żółte kartki otrzymali R. Kanach z Resovii (78') oraz M. Roginic z Górnika (58'). Czerwoną kartkę za niebezpieczne faulowanie otrzymał J. Bednarczyk z Górnika w 66. minucie.

Oba zespoły teraz szykują się do kolejnych wyzwań. Resovia Rzeszów zmierzy się kolejno z Polonią Warszawa, Stalą Rzeszów oraz Tychami 71, natomiast Górnik Łęczna czekają spotkania z Podbeskidziem, Zagłębiem Sosnowiec oraz Lechią Gdańsk. Kibice obu drużyn z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku!